Karavan Takip Sistemi

Karavan Takip Sistemi Nedir ?

Karavan takip sistemi oldukça hassas bir araç takip sistemidir,  standart araç takip sistemlerinden farklı olarak ekstra özelliklere sahiptir.

 • Sarsıntı sensörü : Kontak kapalı pozisyonda en ufak sarsıntıyı algılar ve uygulama üzerinden bildirir. Bu özellik çekme karavanlarda ise farklı modlarda kullanılabilir.
  • Karavanın çekilmesi halinde
  • Karavana girilmesi halinde oluşacak bir sarsıntıyı algılar
  • Karavana gelecek bir darbe olması halinde alarm oluşur ve bildirim gelir.
 • Batarya : Uyku modu ve batarya özelliği ile çok uzun süreler çekme karavanınız çalışmasa dahi gps cihazı çalışmaya devam eder.
 • IP67 : Özel kutusu sayesinde su ve toz geçirmez.
 • Bloke : Motor bloke kiti sayesinde uygulama üzerinden çalıştırılamaz hale getirilir ve anahtar dahi olsa çalıştırılamaz. (OPSİYONEL)

Uygulamamız üzerinden  IOS ve Android platformlarında ve bilgisayarlarda karavanınızı yada çekme karavanınızı 7×24 görebilirsiniz.  Geçmişe yönelik raporlar alabilir. Kurduğunuz alarmların durumlarını sistemden görebilirsiniz.

Sarsıntı Sensörü Nasıl Çalışır

Kontak kapalı olduğunda yüksek hassasiyetle çalışır, motosikletiniz ayaklığından indirildiğinde yada çalıştırılmadan hareket ettirildiğinde uygulama üzerinden saniyeler içerisinde bildirim gelecektir. Motosikleti kurcalayan parça çalmak yada aracı direk çalmak isteyen olursa uyku modunda bile olsa sistem anında telefonunuza bildirim gönderecektir. Uygulamanızdan bildirim sesini fark edeceğiniz bir ses yapmanız ve sesi açık tutmanız faydalı olacaktır.

Batarya ve Uyku Modu

Üzerindeki batarya sayesinde uyku modu ayarlaması yapmanıza ve kış döneminde kullanmadığınızda 2-3 ay akünüzün durumuna göre karavanınızdan düzenli olarak veri almanızı sağlar. Uyku moduna geçiş ve  veri süreleri sıklığı ayarlanabilirdir. İsterseniz kontak kapandıktan 5 dakika sonra uyku moduna geçer ve belirlenen peryotlarda uyanıp aracın yerini bildirir. Bu sayede aracınızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Neden Karavan Takip Sistemi Kullanmalıyım

Öncelikle çekme karavanlar büyük park sorunu yaşamaktadır özellikle kendinize ait park yeriniz yoksa ücretli park alanlarında bırakılırlar.  bu sebeple aracınız gözden uzakta kalmaktadır. Günümüzde karavanların ne kadar revaçta olduğunu da düşünürsek çok güvende olmadıklarını anlayabiliriz.  Ayrıca karavanlar gezilerde kullanıldığı için sürekli farklı noktalara bırakıldıklarından park yeri de unutulabilmektedir.  Takip sistemi karavanınızın çalınmasını güçleştirecek  çalınsa yada kayıp olsa da takip cihazı takılı olduğu sürece size nerede olduğunu bildirip bulmanıza yardımcı olacaktır.

Diğer Fayda ve Özellikleri

Motor blokaj özelliğini satın aldığınızda aracınızı uzaktan kilitleyebilir ve anahtarı olan kişilerin dahil kullanmasını engelleyebilirsiniz. Cihazda bulunan hatlar firmamıza ait olduğu için kapanma gibi bir sorun olmayacağından  içiniz her zaman rahat edebilir.  Ayrıca isteğiniz halinde çeşitli sensörler ile alarmlar düzenleyebilirsiniz.

Karavan Takip Montajı

Karavanınızın modeli ne olursa olsun aracın üzerinde görünmeyecek, aracınıza zarar vermeyecek şekilde 30-60 dk. içerisinde montajı yapılır. Cihaz sabitleneceğinden ses yapmaz, düşmez, arıza ışığı yanmasına sebep olmaz . Kullandığı akü voltajı 12V-48V arasında ise herhangi bir dönüştürücü gerekmeden kullanılabilir.

Gsm Data ve Harita Kullanım Bedelleri

Cihazlardaki sim kart firmamız tarafından temin edilmekte ve faturaları tarafımızdan ödenmektedir müşterilerimize ekstra fatura gelmez, yıllık harita izleme ve sunucu bedeli ile birlikte gsm data bedeli de sözleşme tarihlerine göre yılda 1 kez müşteriye fatura edilir.

Forklift Takip Sistemi

Forklift Takip Sistemi Nedir

İşletme sahibi olarak yada çalıştığınız işletmede bulunan iş makinelerinin sorumlusu olarak tüm iş makinelerinin her an nerede olduğunu , şuan kimin kullandığını , araçların yetkisi olmayanlar tarafından kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek, kaza yada tehlikeli kullanım yapıldığında anında haberdar olmak istemez misiniz? Hem işinizi hem araçlarınızı korumanın en kolay ve etkili yolu forklift takip sistemidir. Tüm cihazlardan anlık ve geçmişte alınan aksiyonları izleyip raporlayabilirsiniz. Kolayca kurup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aksesuarlar

Kart Okuyucu

Aracı kullanım yetkisi tanımlanmış personellerin ID kartları ile çalıştırabilmesine olanak tanıyan sistemdir. Takip sistemi ile bağlantılı kurulduğunda uygulama üzerinden anlık sürücü kimliği görülebilir, ayrıca sürücü aktiviteleri de bu sayede raporlanabilir.

 

Darbe Sensörü

Çalışırken araca gelecek darbeler yada kötü kullanımdan dolayı sarsıntı andında uygulamaya bildirim yada tanımlı numara sms ve eposta gönderilir. Darbe sensörü şiddet ayarlı olduğu için aracın çalışma şekline göre ayar yapılması elzemdir.

Batarya

Akünün söküldüğü durumlarda da veri göndermeye ve sizi durumdan haberdar etmeye devam eder. Akü dolum raporunda bu durumun geçmiş raporlarını da alabilirsiniz.

Motor Bloke Sistemi

İsterseniz aracı güvenlik için kilitleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden özel şifreniz ile aracı istediğiniz zaman kullanıma kapatıp , istediğinizde tekrar açarsınız.

Acil Durum Butonu

İstenmeyen bir durum oluşması halinde yada belirlenen bir mesaj iletilmesi için butona basıldığında hem uygulamaya bildirim düşer, isteğe bağlı mail ve sms te gönderilir belirlenen numaralara.

Sesli Uyarı Sistemi

İsteğe göre takılan bir aksesuardır. Gerekli durumlarda sesli bildirim yaparak sürücüyü uyarmak yada bilgilendirmek için kullanılır. Kullanılabilecek durumlar hız ihlali, bölge ihlali, süre ihlali, çağrı amaçlı bildirim. Kısa ve duyulabilecek bir desibelde ses vermektedir.

​Mobil Platformlar

Yerden kontrollü vinçleri kiraya verdiğinizde gözünüz arkada kalmaz. Darbe sensörü ile tatsız durumlar gizli kalmaz.

İstif ve İş Makinaları

​Her tür iş makinesinde çalışabilen sistem ile günlük ve aylık çalışma raporlarını alırsınız.”

Akülü Transpalet

​Kim kullanmış nerede bırakmış artık sorun olmayacak, kartlı çalıştırma ile yetkisiz kullanıma son.

Elektrikli ve Dizel Forkliftler

Kim kullanmış nerede bırakmış artık sorun olmayacak, kartlı çalıştırma ile yetkisiz kullanıma son.”

Taxi Takip Sistemi

Taksicilerin/Taksi duraklarının en büyük sorunu;

Korsan taksicilik yapan kişilerin olması ki sayıları azımsanmayacak kadar fazla olduğunu biliyoruz.
Diğeri ise taksici cinayetleridir.

Bizler her zamanki gibi bu sektörün sorunundan yola çıkarak TAKSİ TAKİP SİSTEMİ‘ni geliştirdik.

Peki bunu nasıl sağlayacağız ve sistem nasıl çalışıyor?

Sistem GPRS/GPS tabanlı bir izleme sistemidir. Araç Takip Cihazı aracın bulunduğu konumu GPS uydularından alır ve GPRS üzerinden konum bilgilerini sunucularımıza getirir. Sunucularımıza gelen bu bilgiler işlenir ve internet erişimi olan her yerden bu bilgilere ulaşılır. Bu bilgilerden yola çıkarak taksi durakları araçları izleyebilir hale gelirler.

Daha önemlisi Araç Takip Sistemi içinde; aynı zamanda müşterilerimize sunduğumuz PANİK BUTONU var ki, taksi şoförü aracında tehlike sezdiği an bu botuna basarak 7/24 çalışan Alarm İzleme Merkezimize ulaşmış olur. Bu sinyali alan Alarm İzleme Merkezimiz sinyalin öncelikli olduğunu görerek derhal emniyet kuvvetlerini bilgilendirir.

Bunun haricinde taksimetre ile araç takip sistemimizin entegrasyonunun sağlanması suretiyle aracın günde kaç defa yolcu aldığı bilgisini de müşterilerimize sunmaktayız. Bunu TAKSİMETRE RAPORU‘muz ile gerçekleştiriyoruz.

Meşakkatli olan bu sektör içinde emeklerini konuşturan tüm taksi şoförlerimize ve taksi duraklarına işlerinde kolaylıklar diliyoruz.

AKSESUARLAR

 • Kart okuyucu;  Sürücü ve personel (öğrenci) takibi yapabilirsiniz. (Opsiyonel)
 • Darbe Sensörü; Aracınız herhangi bir darbe aldığında anında haberiniz olur.
 • Motor Blokaj Sistemi; Aracınızı istediğiniz zaman telefonunuzdan durdurabilirsiniz.
 • Batarya; Aracınızın elektrik sisteminde sorun olsa bile cihazınız ile takibe devam edersiniz. (Opsiyonel)
 • Alarm Pedalı; Acil durumda sürücünün pedala basması ile belirlenen numaralara yardım sms’i gönderilir. (Opsiyonel)
 • Araç Dinleme; Belirlediğiniz bir gsm numarası ile gerekli durumda aracın içini dinleyebilirsiniz. (Opsiyonel)