Karavan Takip Sistemi Nedir ?

 

Karavan takip sistemi oldukça hassas bir araç takip sistemidir,  standart araç takip sistemlerinden farklı olarak ekstra özelliklere sahiptir.

  • Sarsıntı sensörü : Kontak kapalı pozisyonda en ufak sarsıntıyı algılar ve uygulama üzerinden bildirir. Bu özellik çekme karavanlarda ise farklı modlarda kullanılabilir.
    • Karavanın çekilmesi halinde
    • Karavana girilmesi halinde oluşacak bir sarsıntıyı algılar
    • Karavana gelecek bir darbe olması halinde alarm oluşur ve bildirim gelir.
  • Batarya : Uyku modu ve batarya özelliği ile çok uzun süreler çekme karavanınız çalışmasa dahi gps cihazı çalışmaya devam eder.
  • IP67 : Özel kutusu sayesinde su ve toz geçirmez.
  • Bloke : Motor bloke kiti sayesinde uygulama üzerinden çalıştırılamaz hale getirilir ve anahtar dahi olsa çalıştırılamaz. (OPSİYONEL)

Uygulamamız üzerinden  IOS ve Android platformlarında ve bilgisayarlarda karavanınızı yada çekme karavanınızı 7×24 görebilirsiniz.  Geçmişe yönelik raporlar alabilir. Kurduğunuz alarmların durumlarını sistemden görebilirsiniz.

Sarsıntı Sensörü Nasıl Çalışır

Kontak kapalı olduğunda yüksek hassasiyetle çalışır, motosikletiniz ayaklığından indirildiğinde yada çalıştırılmadan hareket ettirildiğinde uygulama üzerinden saniyeler içerisinde bildirim gelecektir. Motosikleti kurcalayan parça çalmak yada aracı direk çalmak isteyen olursa uyku modunda bile olsa sistem anında telefonunuza bildirim gönderecektir. Uygulamanızdan bildirim sesini fark edeceğiniz bir ses yapmanız ve sesi açık tutmanız faydalı olacaktır.

Batarya ve Uyku Modu

Üzerindeki batarya sayesinde uyku modu ayarlaması yapmanıza ve kış döneminde kullanmadığınızda 2-3 ay akünüzün durumuna göre karavanınızdan düzenli olarak veri almanızı sağlar. Uyku moduna geçiş ve  veri süreleri sıklığı ayarlanabilirdir. İsterseniz kontak kapandıktan 5 dakika sonra uyku moduna geçer ve belirlenen peryotlarda uyanıp aracın yerini bildirir. Bu sayede aracınızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

Neden Karavan Takip Sistemi Kullanmalıyım

Öncelikle çekme karavanlar büyük park sorunu yaşamaktadır özellikle kendinize ait park yeriniz yoksa ücretli park alanlarında bırakılırlar.  bu sebeple aracınız gözden uzakta kalmaktadır. Günümüzde karavanların ne kadar revaçta olduğunu da düşünürsek çok güvende olmadıklarını anlayabiliriz.  Ayrıca karavanlar gezilerde kullanıldığı için sürekli farklı noktalara bırakıldıklarından park yeri de unutulabilmektedir.  Takip sistemi karavanınızın çalınmasını güçleştirecek  çalınsa yada kayıp olsa da takip cihazı takılı olduğu sürece size nerede olduğunu bildirip bulmanıza yardımcı olacaktır.

 

Diğer Fayda ve Özellikleri

Motor blokaj özelliğini satın aldığınızda aracınızı uzaktan kilitleyebilir ve anahtarı olan kişilerin dahil kullanmasını engelleyebilirsiniz. Cihazda bulunan hatlar firmamıza ait olduğu için kapanma gibi bir sorun olmayacağından  içiniz her zaman rahat edebilir.  Ayrıca isteğiniz halinde çeşitli sensörler ile alarmlar düzenleyebilirsiniz.

Karavan Takip Montajı

Karavanınızın modeli ne olursa olsun aracın üzerinde görünmeyecek, aracınıza zarar vermeyecek şekilde 30-60 dk. içerisinde montajı yapılır. Cihaz sabitleneceğinden ses yapmaz, düşmez, arıza ışığı yanmasına sebep olmaz . Kullandığı akü voltajı 12V-48V arasında ise herhangi bir dönüştürücü gerekmeden kullanılabilir.

Gsm Data ve Harita Kullanım Bedelleri

Cihazlardaki sim kart firmamız tarafından temin edilmekte ve faturaları tarafımızdan ödenmektedir müşterilerimize ekstra fatura gelmez, yıllık harita izleme ve sunucu bedeli ile birlikte gsm data bedeli de sözleşme tarihlerine göre yılda 1 kez müşteriye fatura edilir.