MOTOSİKLET TAKİP NEDİR

 

Motor takip sistemi oldukça hassas bir araç takip sistemidir,  standart araç takip sistemlerinden farklı olarak ekstra özelliklere sahiptir.

  • Sarsıntı sensörü : Kontak kapalı pozisyonda en ufak sarsıntıyı algılar ve uygulama üzerinden bildirir.
  • Batarya : Uyku modu ve batarya özelliği ile çok uzun süreler motorsiklet çalışmasa dahi gps cihazı çalışmaya devam eder.
  • IP67 : Özel kutusu sayesinde su ve toz geçirmez.
  • Bloke : Motor bloke kiti sayesinde uygulama üzerinden çalıştırılamaz hale getirilir ve anahtar dahi olsa çalıştırılamaz. (OPSİYONEL)

Uygulamamız üzerinden  IOS ve Android platformlarında ve bilgisayarlarda motosikletinizi 7×24 görebilirsiniz.  Geçmişe yönelik raporlar alabilir. Kurduğunuz alarmların durumlarını sistemden görebilirsiniz.

SARSINTI SENSÖRÜ NASIL ÇALIŞIR

Kontak kapalı olduğunda yüksek hassasiyetle çalışır, motosikletiniz ayaklığından indirildiğinde yada çalıştırılmadan hareket ettirildiğinde uygulama üzerinden saniyeler içerisinde bildirim gelecektir. Motosikleti kurcalayan parça çalmak yada aracı direk çalmak isteyen olursa uyku modunda bile olsa sistem anında telefonunuza bildirim gönderecektir. Uygulamanızdan bildirim sesini fark edeceğiniz bir ses yapmanız ve sesi açık tutmanız faydalı olacaktır.

BATARYA VE UYKU MODU

Üzerindeki batarya sayesinde uyku modu ayarlaması yapmanıza ve kış döneminde kullanmadığınızda 2-3 ay akünüzün durumuna göre motosikletinizden düzenli olarak veri almanızı sağlar. Uyku moduna geçiş ve  veri süreleri sıklığı ayarlanabilirdir. İsterseniz kontak kapandıktan 5 dakika sonra uyku moduna geçer ve 6 saatte bir uyanıp aracın yerini bildirir. Bu sayede aracınızdan her zaman bilgi alabilirsiniz.

NEDEN MOTORSİKLET TAKİP KULLANMALIYIM

Öncelikle motosikletler kolay taşınabildikleri için çok kolay çalınabilmektedir, ayrıca düşük motorlu scooter tarzı araçlarda plaka zorunluluğu olmadığı için bulunması da oldukça zordur.  Motosikletlere kasko yaptırma alışkanlığı da çok olmadığını düşünürsek çalınma durumlarında zarara uğrama olasılığı çok yüksektir. Takip sistemi motorunuzun çalınmasını güçleştirecek  çalınsa da takip cihazı takılı olduğu sürece size nerede olduğunu bildirip bulmanıza yardımcı olacaktır.

DİĞER FAYDA VE ÖZELLİKLER

Motor blokaj özelliğini satın aldığınızda aracınızı uzaktan kilitleyebilir ve anahtarı olan kişilerin dahil kullanmasını engelleyebilirsiniz. Cihazda bulunan hatlar firmamıza ait olduğu için kapanma gibi bir sorun olmayacağından  içiniz her zaman rahat edebilir.  Ayarlayacağınız alarmlar sayesinde çocuklarınızın yada dostlarınızın hızlı kullanımlarını tespit edebilir, geçmiş izleme özelliği ile gerekli durumlarda kayıtları inceleyebilirsiniz.

MOTOSİKLET TAKİP MONTAJI

Motorunuzun modeli ne olursa olsun aracın üzerinde görünmeyecek, aracınıza zarar vermeyecek şekilde 30-60 dk. içerisinde montajı yapılır. Cihaz sabitleneceğinden ses yapmaz, düşmez, arıza ışığı yanmasına sebep olmaz .

GSM DATA VE YILLIK HARİTA BEDELLERİ

Cihazlardaki sim kart firmamız tarafından temin edilmekte ve faturaları tarafımızdan ödenmektedir müşterilerimize ekstra fatura gelmez, yıllık harita izleme ve sunucu bedeli ile birlikte gsm data bedeli de sözleşme tarihlerine göre yılda 1 kez müşteriye fatura edilir.