DURAK TAKİP SİSTEMİ

Öncelikle durak takip sisteminin açıklamasını yapalım. Minibüs kooperatifleri kendi içerisinde belli bir düzene göre çalışırlar, belirlenmiş hatlarda belirlenmiş saatler aralığında belirli araçlar çalışmalıdır. Bu araçların birbirlerinin haklarını ihlal etmemeleri ve adaletin sağlanması için bir dizi kural vardır.  Bu kurallar noktalar arasındaki mesafeyi ne kadar zamanda kat edeceği, uğraması gereken noktaları, hatta bir önceki veya bir sonraki araçla arasındaki mesafeyi belirler. Minibüs sürücüleri bilerek veya bilmeyerek bu kuralları ihlal edebilirler bunun tespiti için de durak takip sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede yüksek hassaslıkta minibüslerin tamamının nerede olduğu , saniyesine kadar hangi kontrol noktasından ne zaman geçtiği, hak ihlali oluşup oluşmadığı belirlenir. Bu toplanan bilgilerde gün sonunda kooperatif boyutunda bir ceza raporuna dönüşür. Yönetimlerde bu raporlara bakarak gerekli cezaları vererek adaleti sağlarlar.

KOOPERATİF OLARAK NASIL GEÇERİZ?

 1. Öncelikle tüm araçlarınızda bizim minibüs kooperatifleri için özel üretilmiş gps cihazlarımızdan olmalı. Tüm kooperatif araçlarına cihazların montajının yapılması araç adedine bağlı olarak değişse de en fazla bir kaç gün alacaktır.
 2. Mevcut bir ceza ve rapor sisteminizin yoksa bizim daha önce başka kooperatifler için hazırlamış olduğumuz bir sistemi tercih edebilirsiniz, eğer mevcut sistemlerden hiç biri size uymuyorsa sizin istediğiniz sistem bir bir ücretsiz olarak oluşturulur.
 3. Kontrol yapınızdaki kontrol noktaları, süreler, güzergahlar, ekstra kontrol etmek istediğiniz diğer şeyler harita yapısına eklenir.
 4. Hazırlanan sistem belirlenen hat/güzergahlarda yeterli süre test edildikten ve oluşan raporlar kontrol edildikten sonra sistem teslim edilir.

CEZA SİSTEMİMİZE UYGUN OLUR MU?

Şuan kullanmakta olduğunuz ceza kuralları aynen sistemimizde oluşur ve size bu şartlar altında kimin ihlal yaptığı, ne kadar süre ve ne şekilde yaptığı raporlanır.  Minibüs duraklarının yöneticileri ile ortak akıl kullanarak oluşturulmuş bu sistem bir çok kooperatifte yıllarca kullanılarak yazılımını ve cihazını geliştirmiş ve diğerlerinden çok daha etkili ve güzel bir sistem olduğunu kanıtlamıştır.

RAPORLAR ALIŞTIĞIMIZ GİBİ OLUR  MU?

Daha önce böyle bir sistem kullandıysanız yada kullanmakta iseniz, belirttiğiniz raporlar incelendikten sonra isterseniz bire bir aynısı, isterseniz daha güzeli yada mevcut raporun geliştirilmiş hali sizin için ücretsiz oluşturulur.

TAM OLARAK GEÇMEMİZ NE KADAR SÜRER?

Örneğin 100 araçlık bir kooperatifi ele alalım.

 • Kooperatifin güzergahlarının ve kontrol noktalarının oluşturulması, sürelerin belirlenmesi ve kontrolü 1-2 gün.
 • Eğer size özel farklı bir rapor oluşturulacaksa bu da 3-5 gün sürebilir.
 • Oluşturulan yazılım ve sistemin belirlenen güzergahta denenmesi ve rapor kontrolü de yaklaşık 7 gün sürdüğünü düşünelim.
 • Cihazların sipariş edilmesi ve monte edilmesi maksimum 7 gün sürer.

Ortalama bir kooperatifin sıfırdan bu sistemine geçmesi yaklaşık 10 gün sürmektedir.

 

DİĞERLERİNDEN FARKINIZ NEDİR

 • Öncelikle cihazlarımız bu iş için özel üretilmiştir yani araç takip değil , durak takip cihazıdır.
 • Durak aralarında 5 sn , durak kontrol noktalarında ise saliseler içinde doğru noktayı belirler hata payı bırakmaz.
 • Sizin kooperatifiniz için sizin istediğiniz yazılım verilir, başka bir sistemi yamalarla uyarlamayız yada sizi onu kullanmaya mecbur etmeyiz.
 • Sistemimiz kooperatif yönetimleri ve sürücülerin ortak aklıyla geliştirilir bu yüzden istediğiniz yazılım özellikleri ücretsiz verilir.
 • Bir pazarlama firması gibi satış sonrası sizleri unutmayız her zaman teknik ekibimiz sizlere her konuda destek verir, aldığınız ürünün arkasındayız.
 • Arızalanan cihazlarda garanti süreci gibi konularla sisteminiz sekteye uğramaz cihazınız hemen yenisi ile değiştirilir.
 • Mücbir sebepler dışında sisteminizi 7×24 kullanabilirsiniz, oluşabilecek minimum düzeydeki sorunlarda da önceden bilgi verilir.
 • Sistemin kalitesini sağlamak için , yetişmiş ustalarla, güvendiğimiz gsm operatörleriyle ve sadece kendi cihazımızla çalışmaktayız.
 • Bu sistemin çalışması için takip cihazımız dışında ekstra aparat, cihaz yada personel gerekmez.
 • %100 Yerli yazılım ve %100 Yerli bir cihazla hizmet vermekteyiz.
 • Kendimize güvenimiz ürünümüzün ve hizmetimizin kalitesinden gelmektedir.

GSM : 0546 566 7911 OFİS:0850 532 6378 – 0226 461 2538