KİMLER KULLANIYOR

Mest yazılım olarak Forklift takip ve kartlı çalıştırma sistemini sektörün önde gelen ithalatçı ve üreticilerine vermekteyiz. Ayrıca inşaat, gemi üretim ve çelik gibi ağır sanayi sektörlerindeki müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

İSG’DE KARTLI ÇALIŞTIMA SİSTEMİNİN ÖNEMİ

Günümüzde İSG kurallarının ağırlaşması, personel sayısının artması ve üretimin hızlanması sebebiyle iş güvenliği önemi her gün artmakta.

Forklift takip sistemi ve kartlı çalıştırma sistemi bu sebeple İSG personellerinin ve forkliftlerden sorumlu ekiplerin en çok ihtiyaç duyduğu ekipman haline geldi.

Forklift Uyarı Levhaları : Forklifte Kullanıcı Dışında Kimsenin Binmek Yasaktır - Es 26-17. Adalı Dijital Baskı ve İş Güvenliği Malzemeleri.

Dizel ve elektrikli forkliftlerde,  transpaletlerde,  bomlu vinçlerde, istifleme ve yükleme araçlarında, ve diğer iş makinalarında kullanılmaktadır. Ayrıca üretimde kullanılan tehlikeli makinelerin de yetkilendirmesinde güvenlik amaçlı kullanılmaktadır.

KULLANICIYA NELER SUNUYOR

Kullanım mantığı gelen olarak tüm araçlarda aynı olup maksadı aracın anlık ve geçmişte nerede olduğunu ve kimin kullandığını belirlemek ve yetkisiz personel kullanımını engellemek, hasar ve kural ihlallerinde sorumluyu tespit edebilmektir.

Mobil uygulamalarımızdan anlık bildirim almakla beraber , darbe raporu , hız ihlali raporu , aktivite raporları  ile günlük, aylık ve geçmişe dönük detaylı raporlar alınmaktadır.

Kartlı çalıştırma sistemi sayesinde yetkisiz personeller makineleri kullanamaz bu sayede kazaların önüne geçilir, sorumlular tespit edilir. Yasak olan bölgelere girişler anında bildirim olarak gelir, ihlaller bölge raporlarında sorumlularıyla beraber listelenir. Darbe sensörü kaza anında bilgi verir, isterseniz kazanın örtbas edilmemesi yada daha tehlikeli bir pozisyon oluşmaması için araç otomatikmen stop edilebilir. Raporlarda darbeler ve sorumluları listelenir.