Forklift Hız Limitleyici

Forklift Takip ve Hız Limitleme Nedir?

Forklift takip cihazımızın yeni versiyonu çıkmak üzere. Bu versiyonda cihazımız 4G, Wifi ve BT (Bluetooth)  teknolojilerini desteklemekte.  Ayrıca canbus bağlantısı ile aracın birçok bilgisine ulaşabilmektedir.  Forkliftin bilgilerine ulaştığı gibi bazı ayarlarını da değiştirme kabiliyetine sahiptir.

Hız Limitleme Şekilleri

  • İç mekan takip yapılırken BT(Bluetooth) ile mesafe hesaplanarak yada rf-id teknolojisi ile bölgeye giriş yaptığında araca hız sınırı komutu gönderilir.
  • Dış mekan takip yapılırken geofence işaretlenmiş bölgeler belirlenerek bu alanlara girişte hız limitleme devreye girer, limitli bölgeden çıkışta araca tekrar komut gönderilerek hızlı moda geçilir.

Montaj İşlemi

Hız sınırlama yapılan cihazlarımız araca komut gönderip bilgi alabilmesi için canbus üzerinden bağlanmalıdır.

Çok yakında birkaç forklift markasına uyumlu cihazımızı sizlerle paylaşacağız.

Araç Takip Sistemi

Araç Takip zamandan tasarrufu sağlar. Araçlarınızı 7/24 sürekli takip ederek iş dışı seyahatleri engeller. İşe bağlama ve bitirme zamanlarını raporlar ve iş akışını optimize eder. Sürücülerle, nerede oldukları konusunda yapılan gereksiz telefon görüşmelerini ortadan kaldırır. Böylece iş gücünden önemli oranda tasarruf sağlar.

Araç Takip yakıttan kazandırır. Araçların iş dışı kullanımını engelleyerek; gereksiz yere çalışmaları, gereksiz hızlanmaları, yavaşlamaları, savrulmaları ve hız yapılmasını kontrol eder. Böylece yakıttan büyük ölçüde tasarruf sağlar.

Araç Takip, araç bakım ve ve kullanım maliyetlerini minimuma indirir. Araçların kötü kullanımını ve amaç dışı seyahatler nedeniyle gereksiz yere fazladan sürüş yapılmasını engellenmesinin yanı sıra; özel yazılımlar ile araçların bakım, servis, onarım gibi faaliyetlerini de takip eder. Böylece araçların yıpranma süresini uzatarak bakım ve kullanım maliyetlerinde tasarruf sağlar.

AKSESUARLAR

  • Kart okuyucu;  Sürücü ve personel (öğrenci) takibi yapabilirsiniz. (Opsiyonel)
  • Darbe Sensörü; Aracınız herhangi bir darbe aldığında anında haberiniz olur.
  • Motor Blokaj Sistemi; Aracınızı istediğiniz zaman telefonunuzdan durdurabilirsiniz.
  • Batarya; Aracınızın elektrik sisteminde sorun olsa bile cihazınız ile takibe devam edersiniz. (Opsiyonel)